Асоціація психіатрів України

3452345234


 

Перший міжнародний науково-методологічний форум

«Психологічна травма війни»

Багато провідних професійних асоціацій України, зокрема Асоціація психіатрів України, Польська психіатрична асоціація, Асоціація психологів України, Асоціація психотерапевтів України за підтримки партнерів та посольств виступили з ініціативою проведення Першого міжнародного науково-методологічного форуму «Психологічна травма війни».

Протягом останніх кількох місяців на тлі бойових дій соціологи та психологи фіксують постійне зростання проявів психологічного стресу серед населення України. Постійне зростання соціальної агресії, зростає апатія, безвихідь. Очевидно, що всі ці прояви такого масштабу є прямим наслідком суспільної кризи, породженої агресією проти України. Вченим, практикам та експертам у сфері психічного здоров’я необхідно розробити ефективні практики, які дозволять впоратися з цими масштабними викликами. Нам необхідно обговорити та запровадити комплексний мультидисциплінарний підхід, який би дозволив боротися з наслідками посттравматичного синдрому у повоєнному суспільстві.

В рамках заходу, використовуючи багатогранний досвід його учасників, планується виробити єдині підходи до вирішення проблеми глобального перевантаження психоемоційного стану українського суспільства, об’єктивно спричиненого агресією проти України.

Ми очікуємо, що в ході фахової дискусії науковці, спеціалісти та експерти зможуть запропонувати суспільству, владі України та іноземним партнерам реальні шляхи подолання найгострішої психологічної кризи, в якій опинилася Україна внаслідок російської агресії.

Цілі проекту

  1. Створення Національного центру підтримки, лікування та реабілітації людей з ПТСР.
  2. Створення освітньої платформи для фахівців у сфері психічного здоров’я щодо підвищення кваліфікації з терапії ПТСР та інших наслідків психологічної травми війни.
  3. Створення бази даних сертифікованих спеціалістів із психічного здоров’я для надання допомоги біженцям у місцях їх поточного розташування.
  4. Затвердження та впровадження визнаних протоколів терапії ПТСР для різних категорій пацієнтів.
  5. Координація, спеціалізація та просування відкритих безкоштовних ліній екстреної психологічної підтримки.
  6. Організація освітньої програми для шкільних психологів з терапії ПТСР та підвищення стресостійкості дітей та підлітків.
  7. Підвищення кваліфікації спеціалістів, які працюють на відкритих безкоштовних лініях екстреної психологічної підтримки.
  8. Використання досвіду фахівців з різних країн для закріплення нового досвіду війни в Україні для розробки сучасних підходів до лікування психологічних травм війни та попередження/зменшення впливу цих травм на майбутні покоління.

Організаторами проекту є

Міжнародна благодійна організація «PEACE COMMITEE»;

Громадська спілка «UA Women»;

Посольство Ізраїлю в Україні;

Благодійний фонд досліджень та інновацій в медицині «РІМОН».

Офіційний сайт проекту: http://traumaofwar.com

Повний перелік організацій та інституцій, запрошених до співробітництва з проектом наведено за посиланням.

Повний перелік партнерів проекту наведено за посиланням.

Перелік медіа-партнерів проекту наведено за посиланням.

Заходи Форуму відбулися 12 вересня 2022 р. в м. Варшава (Польща) у конференц-комплексі Radisson Collection Hotel, з одночасною трансляцією в Інтернеті.

Детальна програма Форуму знаходиться за посиланням.

Фоторепортаж з Форуму

114

115

116

117

118

119

112

113