Association of Psychiatrists of Ukraine

 

РОЗПОЧАТО ЦИКЛ УЧБОВИХ СЕМІНАРІВ ДЛЯ ПСИХІАТРІВ ТА НАРКОЛОГІВ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

В українській пенітенціарній системі  (Державна установа «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України», підрозділ Міністерства юстиції України) почалися серйозні зміни.

Так, в 2019 р. заплановано проведення 7 учбових семінарів для психіатрів та наркологів цієї системи. Всі семінари будуть проведені з єдиною метою: ввести принципіальні зміни у наданні психіатричної допомоги у системі кримінально-виконавчої служби.

6 лютого 2019 р. у центральному приміщенні служби відбувся перший семінар. Допомогу в проведенні семінару надала Асоціація психіатрів України, яка вже давно має окрему, пенітенціарну секцію в своєму складі.

6 лютого в семінарі приймали участь 24 психіатра з різних регіонів країни. Президент АПУ С. Глузман, який мав особистий досвід життя в ув’язненні, а потім в незалежній Україні біля семи років був консультантом та членом Колегії пенітенціарної служби, привітав присутніх колег та подарував кожному спеціальну літературу, надруковану АПУ.

З конкретних проблем законодавства дала роз’яснення член  Правління АПУ Ірина Пінчук. Потім лікар-психіатр лікувально-профілактичного відділу ЦОЗ ДКВС України Тетяна Деркач розповіла присутнім про етико-деонтологічні норми в психіатрії та дотримання конфіденційності особистих даних пацієнтів, що перебувають в ув’язненні.