Association of Psychiatrists of Ukraine

У Краматорську проходять тренінги з військової психології та психіатрії

 

16-18 жовтня 2018 р. у м. Краматорськ Донецької області проходить серія семінарів-тренінгів для військовослужбовців та військових психологів. Їх навчатимуть виявляти на ранній стадії ознаки гострої реакції на стрес, ПТСР, депресії та станів, які можуть призвести до самогубства чи вбивства.

a1

 
Відкриття заходу. Зліва направо: Командуючий ООС генерал-лейтенант С. Наєв, Заступник Генерального прокурора України – Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос, Голова Донецької облдержадміністрації О. Куць
 a2
Перед початком тренінгів
 
Тренінги проводяться за ініціативи Заступника Генерального прокурора України – Головного військового прокурора України Анатолія Матіоса та за підтримки Командуючого ООС генерал-лейтенанта Сергія Наєва науковими співробітниками Державної установи «Науково-дослідний інститут психіатрії МОЗ України» під керівництвом Директора інституту д-ра мед .н. с.н.с. Ірини Пінчук.
 a3
Науковці ДУ «Науково-дослідний інститут психіатрії МОЗ України» під час тренінгів. Зліва направо: д-р мед. н. доцент О. О. Древіцька,
д-р мед. н. с.н.с. І. Я. Пінчук, Т. Ю. Ільницька, к. мед. н. І. Ф. Здорик
 
Анатолій Матіос:
"Майже 900 військовослужбовців загинули, не приймаючи участі в бойових діях. 600 з них - це самогубства і умисні вбивства, які заподіяні іншим особам, як наслідок посттравматичного розладу. Саме військова прокуратура має справу з проблемами, зумовленими недосконалістю програм психологічної реабілітації. Поспілкувавшись з керівництвом Науково-дослідного інституту психіатрії та наркології, підтримавши керуючого ООС генерал-лейтенанта С. Наєва, ми знайшли форму без відриву від несення служби - провести тренінг саме тут, в ООС.»
Ірина Пінчук:
"На тренінгах розглядаються питання і першої психологічної допомоги, і гострої реакції на стрес, і посттравматичного стресового розладу у військовослужбовців. Дуже важливі та актуальні питання, які не дуже широко розголошуються - це депресії у військовослужбовців, зловживання та залежність від психоактивних речовин, суїциди".
Сергій Наєв:
"Ми досягли зменшення небойових втрат в особовому складі. Це було здійснено за рахунок використання мобільних груп внутрішньої комунікації, які посилаються Генштабом. Нами започатковано проект щодо проведення реабілітації прямо в зоні проведення Операції Об'єднаних Сил".
 
a4
 
Учасники тренінгу Загальне фото.