Асоціація психіатрів України

EU UA

В Україні стартувала нова кампанія з підвищення обізнаності про психічне здоров'я

Сьогодні в Україні стартувала нова кампанія, що присвячена захисту прав осіб з психічними розладами та інтелектуальними порушеннями. Ідея цієї кампанії виникла як відповідь на обмеження, введені через пандемію COVID-19, яка призвела до зростання проблем у сфері психічного здоров'я в усьому світі. У спеціальній заяві Генерального секретаря Організація Об'єднаних Націй від 13 травня 2020 року зазначено, що питання психічного здоров'я були залишені без уваги і повинні стати невід'ємною частиною всіх заходів реагування на пандемію з боку національної влади.

Розпочата в квітні кампанія під назвою «Разом на відстані» швидко поширилася по всьому світу. Мета кампанії полягає в тому, щоб захистити інтереси тих, хто особливо постраждав від обмежувальних заходів. В рамках цієї кампанії ми просимо людей проявити солідарність і вживати терміни «фізичне дистанціювання і соціальна солідарність» замість поширеного «соціального дистанціювання». Саме з цієї причини близько місяця тому Всесвітня Організація Охорони Здоров'я також рекомендувала використання словосполучення «фізичне дистанціювання». Наша кампанія «Разом на відстані» підтримується п'ятдесятьма організаціями по всьому світу, її матеріали переведені на сорок мов і десятки відомих осіб публічно виступили на підтримку її цілей. З матеріалами кампанії можна ознайомитися на сайті www.covidandmentalhealth.eu

Українська кампанія в першу чергу спрямована на захист прав понад 40 000 українських громадян, які в даний час проживають в психоневрологічних інтернатах та багато з яких, швидше за все, ніколи не повернуться в суспільство. У той час як для пересічних громадян введені обмеження доставляють незручності і, можливо, викликають роздратування, для клієнтів цих установ вони є повсякденною реальністю - і пандемія COVID-19 лише посилила їхню ізоляцію.

Організаторами кампанії виступають Асоціація психіатрів України, Міжнародний благодійний фонд «Дослідницький центр соціальної політики», литовська громадська організація «Перспективи психічного здоров'я» та Міжнародний фонд «Федерація Глобальна ініціатива в психіатрії». Вони закликають українську владу реформувати систему психоневрологічних інтернатів і максимально реінтегрувати їхніх клієнтів в суспільство.

Українська кампанія «Разом на відстані» представлена ​​трьома мовами -українською, російською та кримськотатарською та вже підтримується зростаючим числом українських VIP-персон. Проведення кампанії стало можливим завдяки фінансовій підтримці Європейського Союзу.

Контактні особи кампанії:

Юлия Пиевская +380-503574566, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Роберт ван Ворен Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

MFT  UPFC