Асоціація психіатрів України

 al anon

15-16 червня 2019 року в офісі Асоціації психіатрів України відбулася Сьома Всеукраїнська конференція з обслуговування груп взаємодопомоги для родичів залежних від алкоголю “Сімейні групи Ал-Анон”. У цьому році девізом конференції є «Нехай почнеться від мене».

Ал-Анон є всесвітнім рухом взаємодопомоги, що базується на програмі 12 кроків. Члени Ал-Анону зазвичай об'єднуються в групи, що проводять свої збори на щотижневій основі.

Головною метою роботи груп є підтримка членів сімей та близьких проблемно питущих людей. Під час зборів члени груп діляться один з одним своїм власним досвідом, силою та надією щодо виживання поруч з алкоголізмом.

Ал-Анон у всьому світі чітко охороняє свій принципово непрофесійний статус та відокремлюється від будь-яких психологічних теорій. Разом з тим, він залишається завжди відкритим до співпраці із професійним співтовариством.

Групи Ал-Анон в Україні працюють вже 30 років паралельно з рухом Анонімних Алкоголіків. На теперішній час в нашій країні налічується близько 100 таких груп.

На щорічну конференцію зібралися 32 делегати з різних міст України, в тому числі делегат від груп, що працюють на тимчасово непідконтрольній уряду території Донецької та Луганської областей, а також гості.

Основним питанням конференції був подальший розвиток груп в Україні та розширення співпраці з професійним співтовариством. Також розглядалося питання допомоги підліткам, чиї батьки зловживають алкоголем.

Делегатів та гостей конференції привітав Президент Асоціації психіатрів України Семен Фішелевіч Глузман.