Асоціація психіатрів України

 
VII щорічна міжнародна наукова конференція
«Психіатрія XXI століття: інновації в медицині залежностей»
 
17-19 квітня 2019 року у столиці Україні Києві відбулась VII щорічна міжнародна наукова конференція «Психіатрія XXI століття: інновації в медицині залежностей», яка організована Асоціацією психіатрів України, ДУ «Науково-дослідний інститут психіатрії МОЗ України», за підтримки Всесвітньої Психіатричної Асоціації та Українського та Центрально-Азійського Центру обміну технологіями в сфері залежностей.
Конференція мала статус Co-Sponsored Meeting Всесвітньої психіатричної̈ Асоціації (World Psychiatric Association) та отримала акредитацію Європейської ради з акредитації безперервної медичної освіти (European Accreditation Council for Continuing Medical Education (EACCME) – 21 European CME credits.
Конференція – це унікальна наукова, освітня та соціальна подія, що традиційно стала великим та найбільш важливим заходом в календарі психіатрів та психологів – експертів в галузі психічного здоров’я зі всієї України.
Конференція відбувається у період активного реформування системи охорони здоров’я держави, зокрема психіатричної служби. Продовжується війна на Сході країни, залишаються актуальними питання організації надання допомоги вимушеним переселенців та учасникам ООС, що підвищує навантаження на всі існуючі служби, зокрема психіатричну. Саме це зміцнює намагання реформувати систему охорони психічного здоров’я та впроваджувати сучасні підходи, які допоможуть децентралізувати систему, наблизити до пацієнта та покращити якість послуг та захистити права пацієнтів.
В цьому році в конференції взяли участь понад 400 лікарів різних спеціальностей, психологів, соціальних працівників та юристів з різних регіонів України, а також фахівці з США, Англії, Німеччини, Норвегії, Литви, Нідерландів.
 
19.2
Урочисте відкриття конференції. Вітальне слово Президента Асоціації психіатрів України Семена Фішелевича Глузмана
 
Свій виступ Віце-Президент Асоціації психіатрів України, Директор Українського та Центрально-Азійського Центру обміну технологіями в сфері залежностей д-ра мед. н. с.н.с. Ірина Яківна Пінчук присвятила сучасному стану системи охорони психічного здоров’я в Україні та підходам її до реформування.
 19.8
Виступ Віце-Президента Асоціації психіатрів України, Директора Українського та Центрально-Азійського Центру обміну технологіями в сфері залежностей д-ра мед. н. с.н.с. Ірини Яківни Пінчук
 
 
 Від імені Всесвітньої психіатричної Асоціації учасників конференції привітали Президент Всесвітньої психіатричної Асоціації Геленн Геррман (Австралія), Обраний Президент Всесвітньої психіатричної Асоціації Афзал Джавед (Великобританія) (у форматі відеозвернення), а також Голова секції дитячої та підліткової психіатрії Всесвітньої психіатричної Асоціації професор Норберт Скокаускас (Норвегія).
 
19.3
 
Виступає Голова секції дитячої та підліткової психіатрії Всесвітньої психіатричної Асоціації професор Норберт Скокаускас (Норвегія).
 
 Основними напрямками конференції були:
Епідеміологія та оцінка потреб у медицині залежностей;
Профілактика та лікування розладів, пов’язаних з використанням психоактивних речовин;
Профілактика передозувань. Нові психоактивні речовини;
Психотерапія розладів, пов’язаних із  залежностями;
Діагностика, клініка та лікування розладів харчової поведінки;
Пацієнти з депресією, когнітивні аспекти;
Психічні розлади у дітей та підлітків;
Інноваційні підходи до надання послуг ветеранам;
Профілактика рецидивів (для психіатрів-наркологів та реабілітаційних центрів)
Психосоціальна реабілітація осіб з психічними розладами внаслідок вживання психоактивних речовин.
В рамках конференції був проведений Третій курс з досліджень та лідерських навичок для молодих спеціалістів сфери психічного здоров’я та студентів (модератори І. Пінчук та Н. Скокаускас).
19.4
Під час лекції професора Хармута Бергера (Німеччина)
 
Традиційним для цих квітневих конференцій в Україні було урочисте вручення щорічних премій Асоціації психіатрів України.
 
19.5
Під час церемонії вручення премій Асоціації психіатрів України
 
В рамках роботи Українського та Центрально-Азійського Центру обміну технологіями в сфері залежностей (ЦОТЗ) проводилась низка тренінгів за Програмою навчання національних тренерів України 2019 р. за наступними темами:
  1. Огляд сучасних наукових знань про розлади, пов’язані з вживанням психоактивних речовин, ВІЛ та супутні розлади.
  2. Стратегії залучення, початку та утримання в лікуванні розладів, пов’язаних з вживанням психоактивних речовин, та ВІЛ-інфекції.
  3. Засновані на доказах лікувальні втручання для клієнтів з розладами, пов’язаними з вживанням психоактивних речовин, та ризиком ВІЛ.
  4. Ведення випадків, комплексний континуум догляду, планування.
 19.6
Учасники тренінгів Українського та Центрально-Азійського Центру обміну технологіями в сфері залежностей (ЦОТЗ)
 
Заплановано проведення наступної психіатричної міжнародної конференції у квітні 2020 року в м. Києві.
 
Текст: О. Колодєжний
Фото: Projects Inn Ltd