Асоціація психіатрів України

 logo eu

18 травня 2018 р. в конференц-залі Посольства Литовської Республіки в Україні відбулась міжнародна конференція в рамках проекту Європейського Союзу: «Українські ОГС за зміни: сприяння правам людини, деінституціоналізація та соціальна інтеграція людей, які мають інтелектуальні та/або психосоціальні проблеми».

 Коротка довідка:
В лютому 2018 року розпочав роботу проект «Українські ОГС за зміни: сприяння правам людини, деінституціоналізація та соціальна інтеграція людей, які мають інтелектуальні та/або психосоціальні проблеми», який фінансується Європейським Союзом та розрахований на 4 роки. До реалізації проекту залучені чотири громадські організації – дві українські та дві європейські: Асоціація психіатрів України (Україна), «Перспективи психічного здоров’я» (Литва), «Права людини в сфері психічного здоров’я» – Федерація «Глобальна Ініціатива в психіатрії» (Нідерланди), Міжнародний благодійний фонд «Дослідницький центр соціальної політики» (Україна).
Головна мета цього проекту полягає в тому, щоб привести в Україні в рух процес деінституціоналізації, що вимагає комплексних зусиль, спрямованих на демонтаж існуючої інституційної системи з паралельним розвитком послуг за місцем проживання для осіб, які мають інтелектуальні та/або психосоціальні проблеми.
 
Конференцію ініційовано та підготовано ГО «Дослідницький центр соціальної політики» (Україна), Асоціацією Психіатрів України, Міжнародної Федерацією «Глобальна ініціатива в психіатрії» та неурядової організацією «Перспективи психічного здоров’я».
Конференція стала першою подією серед багатьох інших, запланованих в рамках реалізації проекту.
 
Конференцію відкрили:
Пан Маріус Януконіс, Посол Литовської Республіки в Україні, представник Міністерства соціальної політики, Ірина Пінчук, директор Українського НДІ  соціальної та судової психіатрії та наркології МОЗ України, Семен Глузман, Президент Асоціації психіатрів України.
635
Конференцію відкриває Посол Литовської Республіки в Україні пан Маріус Януконіс
 
 636
Під час проведення конференції
 
Програма конференції:
 
Психоневрологічні інтернати в Україні – реформа, що давно назріла.
Презентація звіту про психоневрологічні інтернати в Україні
Роберт ван Ворен, Виконавчий директор міжнародної організації «Права людини у сфері психічного здоров’я – Федерація Глобальна ініціатива в психіатрії» (Нідерланди).
Показ фільму з інтерв’ю з мешканцями психоневрологічних інтернатів України.
 
Українські ОГС зі зміни: сприяння правам людини, деінституалізація та соціальна інтеграція людей, які мають інтелектуальні та/або психосоціальні проблеми: цілі та завдання проекту, запланована діяльність, очікувані результати
Карілє Левікайте, Директор проекту, ГО «Перспективи психічного
здоров’я»  (Литва)
 
Конвенція ООН про права осіб з інвалідністю – що це означає для реформи психіатричної системи в Україні
Довілє Юодкайте, Президент Литовського форуму з проблем інвалідності (Литва). Презентація за допомогою Skype.
 
Зміна парадигми: чи можуть люди, які страждають на психічні захворювання чи мають особливі навчальні потреби, жити у суспільстві?
Роб Койкенс, старший викладач з медсестринства в психіатрії (Нідерланди)
 
Повернення у суспільство – позитивні приклади із Нідерландів
Петра Ембергс, Професор Тілбургського університету, спеціалізація – люди с психічними проблемами (Нідерланди)
 
Система персональних омбудсменів в Швеції: надання права голосу споживачам послуг
Ларс Олоф Лундберг, Директор програми персональних омбудсменів (Швеція).
 
В конференції також взяли участь працівники соціальних служб, психологи, лікарі, журналісти та родичі психічно хворих.
Сторінка проекту у Facebook: