Міжнародна академія медичної освіти
Секція дитячої психіатрії Асоціації психіатрів України
Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України
Інститут педіатрії, акушерства, гінекології АМН України
II НАУКОВО-ПРАКТИЧНА ШКОЛА З ПИТАНЬ АУТИЗМУ
7-9 червня 2018 р.
Одеська обл., Овідіопольський р-н, Грибовка, готель «Чорне море Бугаз»
ПРОГРАМА НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ ШКОЛИ
7 ЧЕРВНЯ
8:00 – 9:00 Сніданок. Реєстрація.
9:00-9:30 Церемонія відкриття (Пінчук І.Я., Марценковський І.А., Харитонов В.И., Кирилова Л.Г., Панічевська Е.Л.)
Симпозіум 1.
10:00 – 10:30
Функціональне харчування при розладах розвитку у дітей
Модератори: О.В. Донцова, Е.Л. Панічевська.
1. Донцова Ольга Віталіївна (Співзасновник / виконавчий директор FreeFromFood Ukraine)
Функціональне харчування при розладах аутистичного спектру та епілепсіях у дітей, рекомендації побудовані на принципах доказовості. Кетогенна та елімінаційні дієти (30 хвилин);
2. Березова Мирослава Сергіївна (к.мед.н., лікар дієтолог, асистент кафедри внутрішніх хвороб Буковинського медичного університету).
Кетогенна та елімінаційні дієти. Корекція нутріцитарних дефіцитів при елімінаційних дієтах (30 хвилин);
10:30-11:00
Кава брейк.
Виставка продуктів для функціонального харчування. Дегустація безглютенових та безлактозних продуктів харчування. Обговорення можливостей лікувального харчування при розладах розвитку та епілепсіях у дітей.
11:00 – 13:00
Лекційна сесія. Діагностика та терапія первазивних розладів розвитку (Від різноманітності поглядів на природу РАС до різноманітності терапевтичних стратегій) (120 хвилин)
Модератори: Б.В. Михайлов, І.А. Марценковський
1. Марценковська Інна Іванівна (лікар психіатр дитячий. к.мед.н., провідний науковий співробітник відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології ).
Розлади аутистичного спектру: скринінг, діагностика, ранні втручання, організація медичної та соціальної допомоги. (30 хвилин);
2. Вольних Юрій Володимирович (лікар психіатр, психоаналітик, заступник головного лікаря з медичної частини Київської міської психоневрологічної лікарні № 3, член-кореспондент «Нової Лаканівський Школи психоаналізу» і Всесвітньої Асоціації психоаналізу, президент Міжнародної психоаналітичної асоціації «Група фрейдове Поле - Україна», викладач Міжнародного Інституту Глибинної Психології.
Актуальні клінічні проблеми дитячого віку: розлади аутистичного спектру, нервова анорексія, девіантна поведінка (30 хвилин);
3. Михайлов Борис Володимирович (д.мед.н., проф., завідувач кафедри психотерапії Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України).
Мультимодальна модель психотерапії при розладах аутистичного спектра у дітей (30 хвилин);
4. Марценковський Ігор Анатолійович (лікар психіатр дитячий, к.мед.н., завідувач відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології, Київ)
Коморбідні розлади при аутизмі, можливості психофармакотерапії. (30 хвилин);
Дискусія
13:00 – 14:00
Обідня перерва.
14:00 - 15:30
Лекційна сесія. Коморбіднісь розладів аутистичного спектра та розладів загального розвитку у дітей (120 хвилин)
Модератори: Л.Г. Кирилова, С.К. Евтушенко, В.І. Харитонов
1. Харитонов Володимир Ігорович (лікар психіатр дитячий, лікар невролог дитячий, завідувач відділення ТМО Психіатрія в місті Києві)
Зв'язок епілепсій з РАС: гіпотези та клінічні варіанти (40 хвилин);
2. Кирилова Людмила Григорівна (лікар дитячий невролог, д.мед.н., завідувач відділення психоневрології для дітей з перинатальною патологією та орфанними захворюваннями ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології НАМН України", Президент Асоціації дитячих неврологів України)
Епілептичні енцефалопатії та розлади аутистичного спектру: багато питань без достовірних відповідей (40 хвилин);
3.Евтушенко Станicлав Костянтинович (лікар дитячий невролог, професор кафедры неврологii та дитячої неврології ХарькoвськоI медичноI академIi пicлядипломноi освiти).
Розлади аутистичного спектру при насильній нормалізації ЕЕГ у дітей з епiлепсiями (Синдром Ландельта) (40 хвилин);
15:30 – 16:30
17:30 – 18:30
Вечеря.
08 червня 2018
8: 00 – 10:00
Сніданок.
Реєстрація.
10:00 – 12:20
Симпозіум 2: Інклюзивна освіта для дітей з розладами розвитку: методологічні підходи, медичний та психологічний супровід, юридичні аспекти. (140 хвилин)
Модератори: О.М. Карбовська, Н.С. Андреєва, А.П. Петрів.
1. Карбовська Оксана Миколаївна (засновник інклюзивного освітнього проекту “Школа Мозаїка і Ресурсні класи для дітей з РАС” у місті Бровари, Київської області)
Правове/поле інклюзії: сучасний стан, проблеми та перспективи (20 хвилин);
2. Петрів Алла Петрівна (лікар психіатр дитячий КЗ ЛОР Львівського обласного дитячого психоневрологічного диспансеру)
Медичний (психіатричний) супровід дітей з РАС у навчальному середовищі (за досвідом роботи львівського НРЦ “Довіра”) (20 хвилин);
3. Андреєва Наталія Сергіївна (корекційній педагог, логопед, голова правління БО «Школа-сходинки», голова Спілки «Захисту прав осіб з розладами спектру аутизму»)
Надання комплексної мультидисциплінарної допомоги дітям з розладами аутистичного спектру (20 хвилин);
4. Яценюк Наталія Степанівна (співзасновник ГО»Особливий світ»,засновник корекційного саду для дітей з РАС “home garden”)
Створення навчального середовища для дітей з РАС (за досвідом роботи корекційного саду для дітей з РАС “home garden”) (20 хвилин).
5. Вревська Юлія Юріївна (психолог, приватна практика)
Психотерапія дітей з РАС – особливості роботи з родинами (20 хвилин);
6. Калініченко Ірина Олександрівна (практичний психолог, куратор центру супроводу батьків із дітьми з особливими проблемами “Краплини сонця”), Панічевська Евгенія Леонідівна (глава БФ “Асоціація батьків дітей з аутизмом”)
Комплексний підхід при супроводі сімей з РАС. Батьки, педагоги, лікарі. Конфлікт інтересів.Як нам зрозуміти один одного (20 хвилин).
Дискусія (20 хвилин)
12:20 – 13:00
Кава брейк.
13: 00 - 15:00
Симпозіум 3. Коморбідність РАС із соматичними та неврологічними захворюваннями, питання діагностики та терапії (130 хвилин).
Модератори: І.А.Марценковський, В.І. Харитонов, К.В. Дубовик.
1. Марценковський Ігор Анатолійович (лікар психіатр дитячий, к.мед.н., завідувач відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології, Київ) (25 хвилин).
Лікування РАС з епілептичними нападами. Вплив протиепілептичних препаратів на симптоми аутистичного спектру, залежність терапевтичної ефективності від форми лікарського засобу;
2. Харитонов Володимир Ігорович (лікар психіатр дитячий, лікар невролог дитячий, завідувач відділення ТМО Психіатрія в місті Києві) (25 хвилин).
Коморбідність аутизму та епілепсій: презентація клінічних випадків;
3. Стратович Юрій Олександрович (дитячий психіатр ТМО "Психіатрія" в м.Київ та Універсальної клініки "Оберіг") (15 хвилин).
Навчання батьків дітей з розладом аутистичного спектра;
4. Стеценко Тетяна Іванівна (лікар дитячий невролог, доцент кафедри дитячої неврології та медико-соціальної реабілітаціїї НМАПО імені П.Л. Шупика)
Психічні розлади у дітей при аутоімунних та викликаних повільними інфекціями енцефалітах (15 хвилин);
5. Гальчин Катерина Станіславівна (к.мед.н., лікар психіатр дитячий, дитячого психоневрологічного відділення Житомирської обласної психіатричної лікарні №1)
Патологія вагітності та пологів, як чинники ризику при РАС (15хвилин);
6. Сухіна Ірина В'ячеславівна (кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки НАПН України)
Роль батьків у психолого-педагогічному супроводі дітей з аутизмом (15хвилин); .
Дискусія (10 хвилин)
15:00 – 16:00 Обідня перерва.
16: 00 – 19: 00
Тренінги практичних навичок (210 хвилин)
Модератори: Марценковська Інна Іванівна (лікар психіатр дитячий, к.мед.н., провідний науковий співробітник відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології), Дубовик Констянтин Володимирович (лікар психіатр дитячий консультативно-поліклінічного відділення Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології);
16:00 - 17:00
Діагностика аутистичних форм поведінки (обговорення відеоматеріалів клінічних випадків);
17:00 – 19:00
Тренінг практичних навичок по використанню напівструктурованого інтерв'ю з батьками для діагностики РАС(ADI-R) (обговорення відеоматеріалів клінічного випадку);
Відео клінічного випадка: Напівструктуроване інтерв' ю (Autism Diagnostic Interview, Revised - ADI-R) з матір҆ ю дитини з порушеннями розвитку.
Обговорення клінічного випадку. Оцінювання діагностичних клястерів з використанням (Autism Diagnostic Interview, Revised - ADI-R). Запитання та відповіді
20:00 – 22: 00
Вечеря
09 червня
8:00 – 10:00
Сніданок.
10: 00 – 11:30
Презентація та обговорення клінічних випадків учасниками школи:
Модератори:
Кирилова Л.Г., Михайлов Б.В. Марценковський І.А.,Харитонов В.І.
1.Макаренко Анна Вячеславівна (лікар психіатр дитячий, завідувач дитячого психіатричного відділення Кіровоградської обласної психіатричної лікарні), Дубовик Констянтин Володимирович (лікар психіатр дитячий консультативно-поліклінічного відділення Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології), Грімова Тетяна Віталіївна (психолог дитячого психіатричного відділення Кіровоградської обласної психіатричної лікарні) (30 хвилин).
Випадок психозу у пацієнта з РАС (клінічний випадок із 15 річним катамнезом).
2. Юрчишин Роксолана Ігорівна (лікар психіатр дитячий, лікар невролог дитячий відділення лікування та реабілітації дітей з ураженням ЦНС та розладами психіки КЗ ЛОР Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру)
Епілепсія у дитини з РАС (20 хвилин).
3.Матусова Мирослава (лікар психіатр дитячий, лікар педіатр, аспірант відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології) (20 хвилин).
Коморбидні соматичні захворювання при розладах розвитку у дітей.
4.Апостол Світлана Богданівна (лікар психіатр дитячий Ужгородської міської дитячої клінічної лікарні) (20 хвилин).
Атиповий аутизм з помірною розумової відсталістю та гіперактивністю
11:30 – 12:00
Кава брейк.
12:00 – 15:00
Тренінги практичних навичок (90 хвилин)
Модератори: Марценковська Інна Іванівна (лікар психіатр дитячий, к.мед.н., провідний науковий співробітник відділу психічних розладів дітей та підлітків Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології), Дубовик Констянтин Володимирович (лікар психіатр дитячий консультативно-поліклінічного відділення Українського НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології).
12:00 – 13:00
Тренінг практичних навичок по використанню напівструктурованої оцінки актуальної поведінки дитини з РАС (ADOS) (обговорення відеоматеріалів клінічного випадку);
13:00 – 15:00
Оцінка розвитку і благополуччя дітей і підлітків з використанням DAWBA (скринінг та перевірка на відповідність діагностичним критеріям МКБ 10 і ДСМ 5 психічних розладів у дітей та підлітків).
15:00 – 16:00
Обідня перерва.
Спікери школи:
- Марценковський Ігор Анатолійович;
- Евтушенко Станicлав Костянтинович;
- Кирилова Людмила Григорівна;
- Харитонов Володимир Ігорович;
- Михайлов Борис Володимирович;
- Дубовик Костянтин Володимирович;
- Марценковська Інна Іванівна;
- Донцова Ольга Віталіївна;
- Березова Мирослава Сергіївна;
- Вольних Юрій Володимирович;
- Петрів Алла Петрівна;
- Апостол Світлана Богданівна;
- Макаренко Анна Вячеславівна;
- Юрчишин Роксолана;
- Матусова Мирослава;
- Гальчин Катерина Станіславівна;
- Стеценко Тетяна Іванівна;
- Стратович Юрій Олександрович;
- Андреєва Наталія Сергіївна;
- Карбовська Оксана Миколаївна;
- Грімова Тетяна Віталіївна;
- Яценюк Наталія Степанівна;
- Вревська Юлія Юріївна;
- Панічевська Евгенія Леонідівна;
- Калініченко Ірина Валеріївна;
- Сухіна Ірина В'ячеславівна.