Асоціація психіатрів України


ATTC Logo new


Команда Українського та Центрально-Азійського Центу обміну технологіями в сфері залежностей (UCA ATTC) готується до другого етапу підготовки Національних тренерів - навчального візиту до США, який відбудеться в Лос-Анджелесі та Сан-Дієго, Каліфорнія, з 2 по 13 вересня 2019 р.

Учасники візиту зможуть ознайомитись з найкращими практиками лікування залежності та ВІЛ, в тому числі відвідати Центр ветеранів Університету Каліфорнії Лос-Анджелес, Центр для МСМ та трансгендерів, Спільнотний центр Friend’s Community Center в Голівуді, суд по справам, пов’язаними з наркотиками, програму лікування залежності в тюрмі Donovan Prison та інші. Також учасники візиту матимуть змогу поспілкуватися з провідними фахівцями в сфері залежностей та ВІЛ Каліфорнійського університету Сан-Дієго та Каліфорнійського університету Лос-Анджелес.

Даний навчальний візит організовується Університетом Каліфорнії Сан-Дієго за сприяння проф. І. Куценка (професор психіатрії, факультет медицини, UCSD, директор UCA ATTC), проф. Д. Грелотті (професор психіатрії, UCSD, ко-директор UCA ATTC), д-ра Ш. Ларкінс (головний дослідник Інтегрованих програм по роботі з залежністю, UCLA, ко-директор UCA ATTC), А. Блюм (аспірант UCSD, координатор UCA ATTC).

Навчальний візит до США є частиною Програми підготовки Національних тренерів, яка включала на першому етапі очний п'ятиденний інтенсивний курс навчання з подальшою супервізією та тренінгами, що проводились учасниками проекту для спеціалістів, які надають послуги особам з ризиком ВІЛ та залежністю.

 1 1 895 

Учасники візиту були відібрані UCA ATTC з числа кандидатів у національні тренери з метою забезпечення максимального представництва організацій, що фінансуються PEPFAR та представників університетів-партнерів. Основними критеріями для відбору стали:

а) успішне проходження тренінгу з інтеграції сучасних наукових знань щодо профілактики та лікування залежностей і супутніх захворювань, який був організований АТТС в квітні 2019 р.;

б) виконання тренінгових зобов'язань по завершенню першої стадії навчання;

в) достатній рівень володіння англійською мовою.

За результатами навчального візиту до США учасники проведуть презентацію для своїх колег.

Проект UCA ATTC розпочав свою роботу у 2017 році за фінансової підтримки Управління з питань залежності та психічного здоров’я (SAMHSA) PEPFAR. Програма ATTC в Україні реалізується у партнерстві з Каліфорнійським університетом Сан-Дієго на базі ДУ «Науково-дослідний інститут психіатрії Міністерства охорони здоров’я України» з метою сприяння вдосконаленню профілактики залежності та ВІЛ та покращення якості лікування шляхом підвищення професійного рівня фахівців по роботі з залежністю та ВІЛ.

Створення команди Національних тренерів допоможе прискорити процес професійного вдосконалення фахівців з  профілактики, лікування та реабілітації залежності та сприятиме досягненню цілей PEPFAR «90-90-90» шляхом:

- розширення та сприяння використанню науково доказових методів профілактики та лікування серед працівників, які обслуговують ключові групи населення;

- розширення тестування на ВІЛ серед ключових груп населення постачальниками послуг з лікування ВІЛ та залежності;

- розширення використання скринінгу на залежність серед ключових груп населення постачальників послуг з ВІЛ;

- збільшення комплексного надання послуг для лікування осіб, які мають ризик заразитися ВІЛ або є ВІЛ інфіковані, сприяючи їх утриманню в програмах лікування та збільшення прихильності до лікування;

- розширення континууму надання інтегрованих послуг ВІЛ / лікування залежності для ув’язнених та засуджених осіб як однієї з ключових груп населення.