Асоціація психіатрів України

 Звіт з розширеного засідання Правління Асоціації психіатрів України

17.11.2018 в 11:00 в конференц-залі Асоціації (м. Київ, вул. Кирилівська, 103) відбулось розширене засідання Правління Асоціації психіатрів України.
В засіданні взяли участь 27 осіб із різних регіонів України.
За запрошенням Президента АПУ С. Глузмана у засіданні взяли участь заступник Голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ірина Сисоєнко та екс-Міністр охорони здоров’я України Віктор Шафранський.

21.11.2

Засідання відкрив Президент Асоціації психіатрів України
Семен Фішелевич Глузман

На засіданні обговорювались наступні питання:

 1. Про зміну формату видання офіційного органу АПУ – журналу «Вісник Асоціації психіатрів України». Було прийнято рішення про подальше видання журналу у електронному форматі та розміщення його на офіційному веб-сайті Асоціації у відкритому доступі (доповідач С. Глузман).
 2. Про засідання круглого столу на тему «Забезпечення права на охорону здоров’я недієздатних осіб: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення» у Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, за сприяння Асоціації психіатрів України та міжнародної організації «Права людини у сфері психічного здоров’я – Федерація «Глобальна ініціатива в психіатрії» (докладніше за посиланням) (доповідач Н. Коваль).21.11.3

Під час засідання

 1. Про підсумки Українсько-американського наукового дослідження стану психіатрії залежностей в Україні (доповідач І. Пінчук).
 2. Пропозиції із моніторингу психіатрії залежностей (доповідач експерт АПУ С. Румянцева).
 3. Про підсумки VIII-х Львівських психіатричних зустрічей (доповідач Ю. Закаль).
 4. Інформація про I-у Одеську психіатричну зустріч (доповідач С. Глузман).
 5. Про підсумки семінарів-тренінгів для військовослужбовців та військових психологів, що відбулись за ініціативи Головного військового прокурора України А. Матіоса у м. Краматорськ Донецької області (доповідач І. Пінчук).
 6. Про демонстрацію фільму, знятого за ініціативи АПУ та міжнародної організації «Федерація «Глобальна ініціатива у психіатрії». Прийнято рішення про демонстрацію фільму у закритому режимі в усіх без винятку психіатричних установах країни (доповідач С. Глузман).
 7. Про ситуацію з розладами харчової поведінки в Україні (доповідач Т. Ільницька).

Було заслухано наступну інформацію:

 • Ю. Закаль порушив питання про найближчі кадрові зміни у системі психіатричних установ країни та про необхідність АПУ готуватися до цього. Він також торкнувся актуальної на цій час проблеми зміни поколінь у системі психіатричної допомоги країни;
 • Н. Коваль доповіла про наміри заступника Голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ірина Сисоєнко та АПУ, спільно з Асоціацією кримінологів, найближчим часом провести у Комітеті з питань охорони здоров’я Верховної Ради України круглий стіл на тему «Психіатрія та кримінологія»;

21.11.4

Виступає Ірина Яківна Пінчук

 • І. Пінчук доповіла про підготовку, за ініціативи Головної військової прокуратури України, круглого стола на тему «Критерії психологічної готовності до військової служби», за участі фахівців США, Ізраїлю та Великої Британії;
 • С. Глузман проінформував учасників засідання про наміри експертів АПУ та релігієзнавців підготувати та провести круглий стіл на тему «Психіатрія та релігія».

21.11.5

Засідання Робочої групи: формування цілей та задач. Ірина Сисоєнко

По закінченні заходу, в офісі АПУ, під керівництвом заступника Голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Ірини Сисоєнко відбулось перше засідання Робочої групи з удосконалення законодавчих актів щодо захисту прав людей з психічними розладами.