Асоціація психіатрів України

Інформація про останні заходи за участі Асоціації психіатрів України

27 вересня 2018, на запрошення АПУ, Київ відвідав відомий англійський психіатр, професор сер Грехем Торнікрофт.

Увечері 27 вересня він прочитав лекцію «Підходи до впровадження позаінстітуціонной психіатричної служби в Україні». Ця подія, лекція «зірки» світового рівня, відбулась в актовому залі Київського міського центру громадської охорони здоров'я.

Професора Г. Торнікрофта представив Президент АПУ доктор С. Глузман.
У залі були присутні сімейні лікарі, організатори охорони здоров'я, психологи, психіатри, юристи, родичі психіатричних пацієнтів.

Вранці 28 вересня в прес-агентстві «Укрінформ» відбулась прес-конференція на тему «Трансформування психоневрологічних інтернатів в Україні». Професор Роберт ван Ворен (Нідерланди) і його колеги з вивчення системи інтернатів в Україні професор Г. Торнікрофт (Великобританія), юрист Д. Йодкайте (Литва) і співробітники Міністерства соціальної політики України представили звіт про відвідування групою експертів Слов'янського і Святошинського у м. Києві інтернатів.

Увечері 28 вересня, за ініціативи Асоціації психіатрів України та Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, в конференц-залі Верховної Ради відбувся експертний «круглий стіл» на тему: «Забезпечення права на охорону здоров'я недієздатних осіб: актуальні проблеми та шляхи їх вирішення», на якому обговорювалися проблеми законодавства і проблеми правозастосування в практиці зняття дієздатності в Україні. Крім європейських експертів (професора Роберта ван Ворена, професора Г. Торнікрофта і пані Д. Йодкайте) в обговоренні брали участь народний депутат Ірина Сисоєнко (вона ж вела дискусію), психіатр Ірина Пінчук, ізраїльський експерт доктор Альберт Фельдман, юристи Лілія Секелік, Зоряна Черненко, Тетяна Яблонська та інші українські експерти: лікарі, родичі психічно хворих, нотаріуси, адвокати та ін. Докладніше за посиланням: http://rada.gov.ua/ru/preview/anonsy_sobytij/162453.html

 Всього в роботі «круглого столу» взяли участь 136 осіб, в числі яких - спеціально приїхали з цією метою до Києва іногородні фахівці.

 За підсумками «круглого столу» було прийнято рішення, що Ірина Сисоєнко та її помічники сформують спеціальну мультидисциплінарну групу для підготовки необхідних законопроектів та пропозицій для Кабінету Міністрів, судів і правоохоронних органів.

Зарубіжні експерти повідомили про своє бажання взяти активну участь в роботі цієї групи. Представники Міністерства охорони здоров'я, незважаючи на запрошення секретаріату Комітету охорони здоров'я, в роботі «круглого столу» участі не брали.